Ksiegarnia Poltax.waw.pl - Strona główna księgarni
Szczęśliwa godzina!
Brak książek w szczęśliwej godzinie!

Zaglądaj do nas częściej i upoluj swoja SZCZĘŚLIWĄ GODZINĘ!!!
Współpracują z nami

Okazje.info.plNokaut.pl

Opineo.plPorównywarka Alejka.pl


Przesyłki dostarczają:

Poczta Polska

Firma Kurierska GLS

Paczkomaty 24/7Paczka w ruchu


Płatności online obsługuje:

Dotpay.pl


Nasze transakcje są bezpieczne:

Bezpieczne połączenie SSL 128

Czytaj więcej >>


Wiadomości - Informacje
Wiadomości - Informacje
Tanie transfery pieniężne do Polski
  Data: piątek, 02 listopad 2007

Ile kosztuje wysłanie pieniędzy za granicę? Koszt wysłania przelewu, opłata banku korespondenta, prowizja od wypłaty... Do tego kurs wymiany walut gorszy niż w recepcji hotelowej... Koszty sięgają kilku procent całej sumy. Każdy, kto wysyłał pieniądze wie, że lepiej nie liczyć, ile godzin trzeba było pracować na opłaty bankowe.Postanowiliśmy sprawdzić jakie są możliwości wysłania przelewu z Angli do Polski?


Po przyjeździe do Wielkiej Brytanii, kiedy w końcu znajdziemy pracę i zaczniemy odkładać ciężko zarobione pieniądze, nadchodzi moment, że chcemy wysłać część lub całość naszych oszczędności do rodzin w Polsce. Jeszcze ze 3-4 lata temu nie było na tym polu zbyt dużego wyboru, jednak dynamiczny rozwój internetu spowodował że jest parę nowych alternatyw.


Bank


Aby wysłać pieniądze przelewem bankowym, potrzebny będzie międzynarodowy nr konta odbiorcy tzw. SWIFT. Jeżeli nie znamy numeru SWIFT możemy to sprawdzić tutaj: www.swift.przelew.com. Możemy też poprosić osobę w Polsce do której wysyłamy pieniądze, żeby podała nam ten numer (wszystkie banki prezentują ten kod na swoich stronach internetowych. Opłata za transfer pieniędzy na konto w Polsce np. z banku HSBC to 21 funtów bez względu na kwotę (przelew idzie ok. 3-4 dni roboczych), co przy wyższych kwotach (powyżej 500 funtów) wychodzi taniej niż np. WesternUnion.


Western Union


W Wielkiej Brytanii można wysłać pieniądze przez WesterUnion w kantorach wymiany walut tzw. Money Shop, mają charakterystyczne żółte logo. Przy kwotach mniejszych od 400 funtów są tańsi jak np. bank, powyżej już wychodzi drożej. W wielu miastach Wielkiej Brytanii są punkty WesternUnion z pracownikami mówiącymi po polsku.


MoneyBookers


Wejście Moneybookers do Polski spowodowało, że przesyłanie pieniędzy z UK czy Irlandii do Polski stało się naprawdę tanie.


"Tradycyjne" przelewy z konta bankowego wiążą się z wysokimi opłatami, zazwyczaj w wysokości rzędu 10 do nawet 35 funtów. Istnieje także możliwość uzyskania dodatkowej karty płatniczej do konta za granicą i wręczenie jej osobie, która będzie z niej korzystać w Polsce. Jednak wypłacanie pieniędzy z bankomatu wiąże się zazwyczaj z kilkuprocentową prowizją. Dodatkowo, waluty przeliczane są po niezbyt korzystnym kursie, często dwukrotnie, tzn. najpierw z funtów na euro, a następnie z euro na złotówki i dzieje się to również przy płaceniu kartą. Koszty mogą sięgać nawet 10% wartości transakcji. Nietrudno policzyć, ile godzin musimy pracować, aby zarobić na te opłaty. Na szczęście, nie ma już takiej potrzeby.Moneybookers to system rozliczania transakcji i przesyłania pieniędzy przez Internet. Jako instytucja finansowa działająca pod nadzorem brytyjskiego nadzoru rynku finansowego FSA (nr rej. 214225), spełnia wymogi kapitałowe zapewniające bezpieczeństwo deponowanych przez klientów środków i prawidłowe przeprowadzanie transakcji - takie, jak w banku. Serwis działa przez szyfrowane połączenie i zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji w Internecie.


Moneybookers to narzędzie pozwalające na bezpieczne wysyłanie i odbieranie pieniędzy drogą email - natychmiast. Można wysyłać pieniądze z karty kredytowej, dokonywać przekazów pieniężnych do i z własnego konta bankowego. Moneybookers można używać do wysłania komuś pieniędzy (uregulować długi ze znajomym, zapłacić za zakupy czy aukcje online...) lub wtedy kiedy ktoś chce przesłać nam pieniądze. Moneybookers jest najlepszym i najtańszym sposobem ponadgranicznego przesyłania pieniędzy, opłata za przelew do Polski bez wględu na kwotę (czy to jest 10 czy 5000 funtów) wynosi około 1 do 2 funtów!


Moneybookers umożliwia klientom posiadającym adres email bezpieczne i opłacalne przesyłanie i otrzymywanie płatności online w czasie rzeczywistym.


Żeby przesłać pieniądze przez Moneybookers, osoba wysyłająca i osoba odbierająca musi mieć adres e-mail i zarejestrować się na stronie moneybookers.com. I to wszystko. Ponieważ w Europie obowiązuje ustawa o praniu brudnych pieniędzy, jest limit na przelewy w wysokości ok. 50 funtów dla niepotwierdzonych kont. Jeżeli ktoś chce znieść ten limit i mieć możliwość wysyłania do 7500 funtów co 3 miesiące, trzeba po prostu zarejestrować dane swojego banku i zasilić z tego banku dowolną kwotą np.5 funtów swoje konto moneybookers. Jednokrotne potwierdzenie wystarcza raz na zawsze.


Ponieważ 1 osoba może mieć tylko jedno konto, to osoba która jest w Anglii rejestruje swoje dane z Anglii i podaje angielski bank, druga osoba z Polski rejestruje dane z Polski i podaje polski bank. Przelew pomiędzy kontami kontami moneybookers jest natychmiastowy. Zasilenie konta moneybookers z konta z banku w Anglii trwa ok. 4 dni roboczych (w Polsce eliksirem 1 dzień), przelew z moneybookers na konto w Anglii i w Polsce trwa ok. 2 dni roboczych. Strona moneybookers.com jest po polsku i opisano na niej dokładnie jak posługiwać się kontem.


Z praktyki można powiedzieć, że jest to najtańsze rozwiązanie - umożliwia przelew nawet małych kwot np. 10 funtów, minusem tego rozwiązania jest konieczność dostępu do internetu.


Poniżej szybkie porównanie:


Czas Trwania: Przelew bankowy: 2-5 dni | Czek: 3-12 dni | Moneybookers: Czas Rzeczywisty


Koszt - Przekaz Międzynarodowy: Przelew bankowy: do 30 EURO | Czek: do 30 EURO + opłata pocztowa | Moneybookers: koszt ogólny przelewu wynosi 2,30 EURO (ok. 9 zł)


Wymagane dane: Przelew bankowy: Nazwisko, numer konta, nazwa banku, kod rodzaju i/lub SWIFT/IBAN | Czek: Nazwisko i adres pocztowy | Moneybookers: Tylko email


Jak działa Moneybookers? Szybka pomoc.
  • Osoba wysyłająca i odbierająca rejestrują się przez Internet.

  • Wpłacający dokonuje krajowego (np. w UK) przelewu w na konto Moneybookers.

  • Następnie dokonywany jest przelew na konto osoby odbierającej w Moneybookers. Opłata wynosi nie więcej niż 0.50 EUR (ok. 35p).

  • Osoba odbierająca przelewa przez Internet pieniądze na swoje konto w banku. Opłata wynosi 1.80 EUR (ok. 7 zł).


Koszt operacji wynosi więc maksymalnie 2.30 EUR (ok. 9 zł). Firma prowadzi również bardzo czytelną politykę wymiany walut, które wymieniane po kursie Europejskiego Banku Centralnego, z marżą 0.95% przypadku EUR, USD i GBP i 1.3% w przypadku innych walut. Jest to kurs korzystniejszy niż kursy skupu i sprzedaży walut w większości kantorów, nie wspominając o bankach, gdzie różnica między ceną kupna i sprzedaży sięga nierzadko 5%.


Przelewy można również zlecać przez telefon, a wpłat i wypłat można dokonywać za pomocą kart kredytowych.


Moneybookers to obecnie najprawdopodobniej najlepszy system przesyłania pieniędzy. Inne firmy działające na podobnej zasadzie, pobierają kilkukrotnie wyższe opłaty, a waluty wymieniane są po mało korzystnym kursie, będącym faktycznie dodatkową, ukrytą opłatą. Przelew np. 500 funtów może tam kosztować 10-30 funtów więcej.


Ile godzin Twojej pracy kosztuje Cię przelew? Nie daj się dłużej wykorzystywać.


Zapoznaj się z ofertą Moneybookers i zacznij oszczędzać na przelewach

kliknij tutaj


Będąc jeszcze w Polsce najlepiej założyć konto w banku internetowym. Zaletą tych kont jest brak opłat za utrzymanie rachunku. Konta takie oferują np. należący do grupy BRE mBank oraz PKO Inteligo.


Niezależnie od tego, czy mieszkasz w Polsce, czy za granicą i tylko odwiedzasz kraj, konto bankowe w Polsce bez opłat za utrzymanie - zawsze może się przydać. Umożliwi Ci na przykład tanie przelewy międzynarodowe za pośrednictwem Moneybookers. Nie będziesz również tracił na niekorzystnej wymianie walut, płacąc np. zagraniczną kartą w Polsce.


Zapoznaj się z ofertą banków - tutaj >>Zapoznaj się z ofertą mBanku - tutaj >>Podsumowując


Korzystając z Moneybookers na pewno jest taniej niż w przypadku przesyłania pieniędzy tradycyjnymi przelewami bankowymi czy czekami, koszt ogólny przelewu to około 2.30 EURO (ok. 9 zł). Kurs wymiany walut w Moneybookers jest rowniez bardzo korzystny (w porownaniu np. do kantorów wymiany walut), waluty w Moneybookers wymieniane są po kursie Europejskiego Banku Centralnego, z marżą 0.95% przypadku EUR, USD i GBP i 1.3% w przypadku innych walut. Dodatkowo założenie konta w Moneybookers jest bezpłatne i nie ma opłat za utrzymanie.Statystyki Artykułu:
Wyświetlono:6638
Aktualne recenzje: 0


Napisz Recenzję
Kontakt

Telefony kontaktowe:


tel./fax. +48 22 632 38 38
Mobile: + 48 665 705 444

(pn. - pt. 9.00 do 17.00)

Live chat z Biurem Obsługi
(pn. - pt. 9.00 do 17.00)


Dyżurni konsultanci

Nr GG: 42470092 porozmawiajikona gg
Nr GG: 7738446 porozmawiajikona gg
Kto jest online
Aktualnie jest 9 gości i 
6 Zarejestrowanych Klientów online.
Znajdź nas na
Facebooku
Osiągnięcia
Księgarnia Poltax.waw.pl trzeci raz z rzędu w rankingu TOP 10 najlepszych księgarń internetowych w Polsce!

podium
Podobnie jak w ubiegłym roku Księgarnia Poltax.waw.pl kolejny raz znalazła się w pierwszej dziesiątce sklepów najlepiej ocenianych w dziale książki! więcej

Miło nam poinformować,
że Księgarnia Poltax.waw.pl uzyskała certyfikat "Super Sprzedawcy"

logo_super
Certyfikat "Super Sprzedawcy" przyznawany jest przez portal aukcyjny Allegro.pl.
więcej

  czwartek, 21 marzec 2019  
Copyright © 2007-2019 Poltax
Projekt i wykonanie: Direktorek03
Modified, Powered and Scripted by Webmaster
czas generowania strony: 1,2589 s