Ksiegarnia Poltax.waw.pl - Top


The Language Bookstore Poltax.waw.pl   We are sending the books all over the world!Happy hour!
There are no books in happy hour!

Keep an eye on us frequently and hunt your HAPPY HOUR!
Our partners

Okazje.info.plNokaut.pl

Opineo.plPorównywarka Alejka.pl


Przesyłki dostarczają:

Poczta Polska

Firma Kurierska GLS

Paczkomaty 24/7Paczka w ruchu


Płatności online obsługuje:

Dotpay.pl


Nasze transakcje są bezpieczne:

Bezpieczne połączenie SSL 128

Czytaj więcej >>


Kalendarz małego Polaka

Author:


EAN: 9788377919545


Price: 34.50 zł
27.92 złWe send in: 3-5 days
Kalendarz małego Polaka

ISBN: 978-83-7791-954-5


Publisher: Siedmioróg


Year: 2018


Pages: 172


Binding: twarda (HB)


Size: 16,5 x 23,5


Level: wiek szkolny 7-12 lat


Share: Share on Facebook  

Kalendarz małego Polaka. Polskie rocznice i tradycje opowiedziane dzieciom w wierszach, obrazkach, ćwiczeniach edukacyjnych i scenariuszach zajęć pod redakcją Tamary Michałowskiej.

Książka jest bardzo przydatnym narzędziem do nauki języka polskiego dla dzieci obcokrajowców mieszkających w Polsce, a także dla dzieci Polaków mieszkających za granicą i uczących się języka polskiego w domu lub w polskich szkołach sobotnio-niedzielnych. Kalendarz małego Polaka w przystępny i atrakcyjny sposób przybliży dzieciom polonijnym polską historię, kulturę i tradycję.

Kalendarz małego Polaka został stworzony z myślą o uczniach klas młodszych szkół podstawowych. Składa się z dwudziestu pięciu rozdziałów, których tematami są ważne dla nas Polaków daty w kalendarzu. Z jednej strony są to rocznice historyczne i święta patriotyczne (m. in. Święto Niepodległości, wybuch II wojny światowej, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święto Konstytucji 3 Maja). Z drugiej strony są to święta związane z religią, obyczajami i tradycjami (m. in. Nowy Rok, Dzień Babci, Dzień Zakochanych, Dzień Kobiet, Wielkanoc, Dzień Ziemi, Dzień Mamy, Dzień Dziecka, Dzień Taty, Święto Zmarłych, Dzień Górnika, Boże Narodzenie). Ważnymi datami w polskim kalendarzu są także uroczystości szkolne – początek roku szkolnego czy Dzień Nauczyciela. Tematami rozdziałów są wreszcie daty związane z nastaniem pór roku: wiosny, lata, jesieni i zimy.

Poszczególne rozdziały zawierają po kilka wierszy najwybitniejszych polskich poetów - Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Ludwika Jerzego Kerna, Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima, ks. Jana Twardowskiego, którzy ukazują polskie daty z perspektywy własnej wrażliwości i rozumienia tradycji narodowych. Każdy rozdział opatrzony jest omówieniem danej daty, na które składają się: ogólna charakterystyka tematu, pytania, scenariusz zajęć z dziećmi, zadania oraz definicje trudniejszych pojęć i terminy historyczne. Prezentacja każdej daty wzbogacona jest wartościowym i atrakcyjnym dla dziecka materiałem graficznym, który ma za zadanie równocześnie bawić i uczyć.

Kalendarz małego Polaka jest publikacją edukacyjną nadającą się zarówno do użytku szkolnego, jak i do lektury w domu. Sprawdzi się jako podręcznik uzupełniający w szkołach podstawowych, gdzie spełni rolę narzędzia przy omawianiu rocznic, świąt i tradycji oraz przy przygotowaniu uroczystości szkolnych. Z kolei w szkołach polonijnych przyczyni się do przybliżenia dzieciom polskich tradycji, obyczajów i historii, uczyni namacalną wyjątkową atmosferę najważniejszych dni polskiego kalendarza. Publikacja nadaje się także do zajęć i zabaw z dziećmi w domu, a także na cenny prezent dla każdego małego Polaka.


Reviews
Contact

Contact numbers:


tel./fax. +48 22 632 38 38
Mobile: + 48 665 705 444

(Monday - Friday: 9.00 to 17.00)

Live chat with our customer service office
(Monday - Friday: 9.00 to 17.00)


Consultants on duty

Nr GG: 42470092 talkikona gg
Nr GG: 7738446 talkikona gg
Who is online
There currently are 16 guests and 
6 members online.
Find us on
Facebook
Prizes and awards
Księgarnia Poltax.waw.pl trzeci raz z rzędu w rankingu TOP 10 najlepszych księgarń internetowych w Polsce!


Podobnie jak w ubiegłym roku Księgarnia Poltax.waw.pl kolejny raz znalazła się w pierwszej dziesiątce sklepów najlepiej ocenianych w dziale książki! więcej

Miło nam poinformować,
że Księgarnia Poltax.waw.pl uzyskała certyfikat "Super Sprzedawcy"


Certyfikat "Super Sprzedawcy" przyznawany jest przez portal aukcyjny Allegro.pl.
więcej

  Monday 28 September, 2020  
Copyright © 2007-2020 Poltax
Design by: Direktorek03
Modified, Powered and Scripted by Webmaster
czas generowania strony: 0,4293 s