Ksiegarnia Poltax.waw.pl - Top


The Language Bookstore Poltax.waw.pl   We are sending the books all over the world!Happy hour!
There are no books in happy hour!

Keep an eye on us frequently and hunt your HAPPY HOUR!
Our partners

Okazje.info.plNokaut.pl

Opineo.plPorównywarka Alejka.pl


Przesyłki dostarczają:

Poczta Polska

Firma Kurierska GLS

Paczkomaty 24/7Paczka w ruchu


Płatności online obsługuje:

Dotpay.pl


Nasze transakcje są bezpieczne:

Bezpieczne połączenie SSL 128

Czytaj więcej >>


FISZKI IN BLANCO (100 kartoników)

Author:


EAN: 5907591927356


Price:
4.99 złWe send in: 3-5 days
FISZKI IN BLANCO (100 kartoników)

ISBN: 5907591927356


Publisher: Cztery Głowy


Year: 2016


Pages: 100 kartoników


Binding: biały karton o gramaturze 150g/m2


Size: 7 x 5


Share: Share on Facebook  

FISZKI IN BLANCO umożliwiają rozszerzenie posiadanego zestawu FISZEK o dowolne słówka, których nie zawarto w danym tytule. Mogą być one związane z hobby, pracą zawodową lub innymi, indywidualnymi potrzebami.

Opakowanie zawiera 100 czystych kartoników. Wykonano je z trwałego papieru, na którym nadrukowano kratkę ułatwiającą równe zapisywanie haseł i zdań.

UWAGA! FISZKI IN BLANCO są kompatybilne z naszym pudełkami do nauki:

MEMOBOX® (kartonowy, dodawany do FISZEK PREMIUM)

CLASSIC (kartonowy, do nabycia oddzielnie)

CROCO (plastikowy, do nabycia oddzielnie)


POZNAJ ZASADY TWORZENIA WŁASNYCH FISZEK

Fiszki idealne - jak je stworzyć?

Czy własnoręczne zapisywanie słów na karteczkach nie jest skuteczniejsze od korzystania z gotowych fiszek? – pytają często nauczyciele. Odpowiadamy: oczywiście - tak, ale tylko pod warunkiem, że uczący się jest osobą zdyscyplinowaną i systematyczną.

Ile razy zdarzyło Ci się, mimo początkowego zapału, zarzucić żmudne i czasochłonne czynności? Dotyczy to także własnoręcznego zapisywania słówek na karteczkach.

Wymówki są rozmaite:
- skończyły mi się czyste karteczki,
- w tekście było za dużo nowych słów,
- zbyt wielu słów nie było w słowniku,
- nie mam tyle czasu...

Jest to zupełnie normalna reakcja na obowiązki, których niedopełnienie, poza poczuciem winy, nie wywołuje negatywnych konsekwencji. Jeżeli przyłapałeś się na tego typu wymówkach, to nie pozostaje Ci nic innego, jak skorzystać z gotowych fiszek.

Jeśli jednak wiesz, że wytrwasz w tym postanowieniu polecamy ich samodzielne wykonanie - to naprawdę bardzo skuteczna metoda nauki, jeśli tylko przestrzega się kilku prostych zasad:

1. Twórz nowe fiszki codziennie

Tworząc fiszki we własnym zakresie, pamiętaj, że najważniejsza jest systematyczność. Codziennie powinno się przygotować choćby kilka nowych karteczek. Wykorzystaj przy tym grubszy papier, tak aby karteczki nie zniszczyły się zbyt szybko.

2. Wybierz rozsądną partię materiału

Fiszki możesz sporządzać, korzystając z dowolnego materiału bazowego – fragmentu książki, artykułu czy tekstu z podręcznika, jednak na wypisywanie kolejnych haseł ze słownika jest pozbawione sensu. Możesz także umieszczać na karteczkach słowa usłyszane w radiu bądź telewizji, jednak zwracaj przy tym baczną uwagę na ich poprawną pisownię.

3. Do każdego słówka dopisz przykład użycia

Czytając tekst, podkreślaj wszystkie nieznane słowa, a po zakończeniu lektury wpisz je na osobne, czyste karteczki. Następnie dokładnie sprawdź znaczenie każdego słowa i zapisz je po drugiej stronie fiszki. Pod każdym słowem dobrze jest także wpisać zdanie, w którym słowo to wystąpiło (lub choćby część zdania), tak aby od razu nauczyć się poprawnego używania słowa w kontekście.

4. Twórz przejrzyste fiszki

Wszystkie hasła wpisuj w tym samym miejscu, tym samym pismem i kolorem. Wówczas Twoje oko nie będzie reagowało na ciągłe "nowości" w tekście i będziesz mógł całkowicie skupić się na nauce. Niezmiernie ważna jest także przejrzystość kartoników - nie zapełniaj ich zbyt wieloma przykładami, a także nie wpisuj słów niezwiązanych ze sobą. Im bardziej przejrzysta fiszka, tym szybsza i skuteczniejsza nauka. Rozbij treść na kilka osobnych karteczek, aby nie poświęcać zbyt dużo czasu każdej z nich.

5. Przejrzyj wszystkie nowe kartoniki

Stworzone danego dnia fiszki należy przejrzeć i spróbować zapamiętać zapisane na nich słowa i zwroty. Umieść karteczki w pierwszej przegródce szufladki lub pudełka i przeprowadź quiz - patrząc na "polską" stronę karteczki, spróbuj odgadnąć, co znajduje się na jej "obcej" stronie.

Karteczki ze słówkami, które udało Ci się zapamiętać, przełóż do drugiej przegródki, pozostałe - zostaw w pierwszej. Gdy zaczynasz naukę kolejnego dnia, zawsze najpierw ponownie przejrzyj karteczki z pierwszej przegródki.

6. Codziennie przeglądaj fiszki stworzone wcześniej

Bądź systematyczny - codziennie przeglądaj fiszki, które przygotowałeś wcześniej. Przechowuj je w szufladce lub podłużnym pudełku, aby mieć do nich szybki i wygodny dostęp.

7. Archiwizuj opanowany materiał

Fiszki, z których materiał już opanowałeś, przechowuj jeszcze przez jakiś czas. Posegreguj je alfabetycznie lub tematycznie - w ten sposób łatwiej znajdziesz konkretne karteczki, gdyby zaistniała taka potrzeba.


Reviews
Contact

Contact numbers:


tel./fax. +48 22 632 38 38
Mobile: + 48 665 705 444

(Monday - Friday: 9.00 to 17.00)

Live chat with our customer service office
(Monday - Friday: 9.00 to 17.00)


Consultants on duty

Nr GG: 42470092 talkikona gg
Nr GG: 7738446 talkikona gg
Who is online
There currently are 30 guests and 
7 members online.
Find us on
Facebook
Prizes and awards
Księgarnia Poltax.waw.pl trzeci raz z rzędu w rankingu TOP 10 najlepszych księgarń internetowych w Polsce!


Podobnie jak w ubiegłym roku Księgarnia Poltax.waw.pl kolejny raz znalazła się w pierwszej dziesiątce sklepów najlepiej ocenianych w dziale książki! więcej

Miło nam poinformować,
że Księgarnia Poltax.waw.pl uzyskała certyfikat "Super Sprzedawcy"


Certyfikat "Super Sprzedawcy" przyznawany jest przez portal aukcyjny Allegro.pl.
więcej

  Thursday 14 November, 2019  
Copyright © 2007-2019 Poltax
Design by: Direktorek03
Modified, Powered and Scripted by Webmaster
czas generowania strony: 1,5815 s